Projekt wnętrz piekarni mieszczącej się przy ul. Targowej w Krakowie, nieopodal Placu Bohaterów Getta. To nasza kolejna realizacja dla Massolitu, znanego w Krakowie przede wszystkim z legendarnej księgarnio-kawiarni Massolit Books & Café.

Na wyjątkowy klimat Massolit Books składają się stare, drewniane meble – stoły i szafy, domowe lampy i tekstylia. Materiały te były inspiracją przy tworzeniu wnętrz kolejnych lokali, jednak za każdym razem były wykorzystywane w nowy sposób.

W zaadaptowanym lokalu istniała wcześniej piekarnia. Sercem tego miejsca jest stary piec piekarniczy znajdujący się na zapleczu. Projektując wnętrze sali sprzedaży pieczywa zależało nam, aby był widoczny. Stąd decyzja o wyburzeniu ściany dzielącej zaplecze i wprowadzenie przeszklenia.

Podobnie jak w Massolit Cooks, wnętrze piekarni jest nowoczesną interpretacją znajomych wątków. Postawiłyśmy na kolażowe łączenie stylów, wkładanie materiałów z odzysku w nowoczesne ramy. Pojawiają się tu blaty z lastriko i zbrojonego szkła, minimalistyczne, stalowe półki, na których leży pieczywo w drucianych koszach rodem z PRL-u.

Stare szafy zyskały drugie życie tworząc front lady oraz pas na ścianach i suficie, który kadruje widok na stary piec i świeże wypieki.

początek strony