Aranżacja wnętrz kawiarni i bistro Massolit Cooks znajdującego się na krakowskim Kazimierzu. Cooks jest trzecim lokalem otwartym pod szyldem Massolitu, znanego w Krakowie przede wszystkim z legendarnej księgarnio-kawiarni Massolit Books & Café.
Na wyjątkowy klimat Massolit Books składają się stare, drewniane meble – stoły i szafy, domowe lampy i tekstylia. Materiały te były inspiracją przy tworzeniu wnętrz kolejnych lokali, jednak za każdym razem były wykorzystywane w inny sposób.
Geometryczny bar pokryty miedzią, szkolne krzesełka pomalowane na czarno i drewniane ławy ze starych szaf stanowią nowoczesny kolaż stylów, przestrzeń, w której miło upływa czas.

Charakter wnętrza determinowało położenie lokalu na krakowskim Kazimierzu, styl i użyte materiały w Massolit Books & Café, do których chciałyśmy bezpośrednio nawiązać, a także stan zastany lokalu na Józefa. Surowy beton na podłodze po zerwaniu płytek został zalany żywicą, a ze ściany dzielącej dwie sale starto farbę tak, by uwidocznić jej poprzednie warstwy.

Żeliwne grzejniki pod oknem obudowano siedziskami, w drugiej sali wprowadzono dwa poziomy siedzisk na ażurowej konstrukcji.

Głównym elementem definiującym wnętrze jest okrągły otwór obłożony miedzią w ścianie łączący dwie sale. Otwór kadruje widok na dwie przeciwległe ściany. Na pierwszej z nich ułożono mozaikę, na drugiej zamontowano kwietnik. Pasy luster okalające wnętrze pozwalają zobaczyć przez okrągły otwór obie ściany jednocześnie.

Massolit Cooks w prasie:
krakow.wyborcza.pl


fot. PION, GMALE

początek strony